Wygrywamy z Płazowem
Tuzin goli w sparingu z Leśnikiem Płazów!
Tanew Wola Wielka 12:2 (6:1) Leśnik Płazów
Sporą dawkę biegania i wysiłku zaaplikował trener piłkarzom Tanwi w meczu sparingowym. Najpierw dwie połowy w pojedynku z Leśnikiem Płazów, a po tym jeszcze dwie gry wewnętrzne 2x20 min. Taką możliwość dała duża frekwencja, zarówno naszych zawodników, jak i testowanych. Mecz z Leśnikiem, był jednostronnym widowiskiem, jednak gościom należą się słowa podziękowania, że mimo braków kadrowych przyjechali, by powalczyć z naszą ekipą.
Tanew w dzisiejszym meczu zdobyła tuzin goli, jednak nie ustrzegła się strat. Po raz kolejny indywidualne błędy nie pozwalają być w pełni zadowolonym z meczu. Były momenty szybkiej gry, próby gry na jeden–dwa kontakty, ale też niestety momenty przestojów. Cieszą rozwiązania i decyzje podejmowane w finalizacji akcji – które kończyły się bramkami. Musimy popracować nad stałymi fragmentami gry, bo pomimo wielu okazji, żadna nie zakończyła się strzeleniem gola.
Podsumowując, pierwsza gra na naturalnej nawierzchni wypadła nieźle. Po treningach na hali i orliku, ciężko było się przestawić na duże odległości, ale mimo to zawodnicy starali się realizować założenia przedmeczowe i ćwiczone na treningach schematy.
Dużym pozytywem na pewno jest frekwencja! Dwie pełne jedenastki i kilku w rezerwie, pozwala na testowanie różnych ustawień i wariantów. Choć nie wszyscy testowani zawodnicy zostaną z nami, to ci, którzy dołączą do Tanwi dają nadzieję, że trener będzie mógł wystawić optymalną jedenastkę na mecz (a taki komfort miał w poprzedniej rundzie tylko raz).
Za tydzień kolejny sparing, w którym rywalem będzie Ruch Machnów Nowy.
Mecz zaplanowano na godz. 13:00 na naszym obiekcie.
Strzelcy:
R.Niedużak (trzy) ,