Pewna wygrana Tanwi w kolejnym sparingu!
Ruch Machnów Nowy – Tanew Wola Wielka 3-7 (1-3)
Dzisiaj nasza drużyna rozegrała kolejny sparing w okresie przygotowawczym przed rundą rewanżową. Na sztucznej murawie w Lubyczy Królewskiej nasza Tanew pokonała 7-3 Ruch Machnów Nowy.
Nasi zawodnicy wyszli na mecz skoncentrowani i już w 40 sekundzie zdobyli pierwszego gola. Wynik otworzył Rafał Niedużak, który jeszcze dwukrotnie w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Dwa gole zdobył również jeden z testowanych piłkarzy, a do siatki gospodarzy trafili jeszcze Przemysław Kornaga i Kamil Zielonka.
Dzisiaj trener testował różne warianty w ustawieniu, choć pewne schematy funkcjonowały już całkiem nieźle. Szkoda, że przy wyniku 5-1, pozwoliliśmy sobie wbić dwa gole. Odpowiedzieliśmy szybko również dwoma golami, jednak na tak kosztowny brak koncentracji nie możemy sobie pozwolić. Można być zadowolonym z gry naszego zespołu, wiele ciekawych akcji, kończonych było strzałem na bramkę. Zdominowaliśmy rywala, jednak nie ustrzegliśmy się prostych błędów. Wyciągniemy z tego meczu wnioski. Choć rywal był wymagający, nie pozwoliliśmy mu na zbyt wiele. Była to pierwsza wygrana Tanwi z Ruchem w dotychczasowych pojedynkach.
Przed nami kolejne treningi i praca. Czasu jest sporo, chyba wszyscy wiemy nad czym musimy pracować. Choć jeszcze brakuje zgrania, dyscypliny i asekuracji, to widać znaczący progres. Brawo Tanew!
Za tydzień kolejny test, z zespołem PKS Metanoja Lipsko.
Bramki: R.Niedużak (trzy), Zawodnik testowany (dwie), P.Kornaga, K.Zielonka