Tanew sprawiła niespodziankę w Baszni!

Mimo kłopotów kadrowych w naszym zespole, przywieźliśmy jeden punkt z Baszni Dolnej. Już pierwsza połowa pokazała, że nasi piłkarze nie mają zamiaru ułatwiać drogi do awansu faworyzowanym gospodarzom, a pierwsze minuty pokazały, że Tanew będzie dyktowała warunki w tym spotkaniu. Jednak na gola musieliśmy poczekać do 51 minuty, kiedy akcję Rafała Niedużaka wykończył Marcin Mazurkiewicz. Zaskoczeni gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu, bowiem niedługo później doskonałe okazje mieli Marcin Radecki, który główkował do idealnym dośrodkowaniu Dawida Byry oraz Rafał Niedużak, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Huraganu.

Niestety po tej bramce, zmieniła się gra miejscowych, której nie można było nazwać twardą lecz brutalną walką. Przed czasem musieli opuścić murawę Rusłan Baluszczak i Dariusz Putkowski. To kolejne kontuzje, które występy naszych piłkarzy w kolejnych meczach, stawiają pod dużym znakiem zapytania.

Goście za wszelką cenę dążyli do gola wyrównującego i udało im się to w doliczonym czasie gry. Gola Huragan zdobył z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką jednego z naszych piłkarzy stojących w murze, podczas wykonywania rzutu wolnego. Pechowy finał bardzo trudnego pojedynku, choć podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn. Gospodarze również mieli swoje okazje i również mogli zgarnąć cała pulę.

Rozumiemy złość miejscowych, którzy przegrywają już „korespondencyjny” pojedynek z Korzenicą , która jest w lepszej sytuacji od Huraganu w drodze do awansu. Jednak, który z zespołów w naszej B-undeslidze zajmie to premiowane drugie miejsce, okaże się za jakiś czas, bowiem do końca ligi zostało jeszcze sześć meczów.

Naszym zawodnikom należą się słowa pochwały i szacunku, że nie odpuścili i sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom, wywożąc punkty z Baszni Dolnej jako pierwszy zespół w tym sezonie.

Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę 15 maja 2021. Jaki skład uda się zestawić na to spotkanie, nie wiadomo. Wyjazdy za granicę i przysłowiowy „szpital” w kadrze Tanwi, nie pozwalają spokojnie myśleć o następnym meczu. Na piątkowym treningu okaże się, ilu i których piłkarzy trener będzie miał do dyspozycji w meczu z LKS Mołodycz. Mocno liczymy na doping kibiców, którzy po raz pierwszy od dłuuugiego okresu będą mogli zasiąść na trybunach.

Dlatego na naszym profilu FB oraz RegioWyniki.pl, prowadzona będzie relacja z tego spotkania.

Huragan Basznia Dolna – Tanew Wola Wielka 1-1 (0-0)

Bramki: Adam Nepalski (90+1) – Marcin Mazurkiewicz (51)

HURAGAN: Radwan – Szeliga, Peszko (65-Młodowiec), Nepalski, Ważny (66-Wałczyk), Mańczak, Kowalski (60-Sysak), Kalinowski, Gutkowski, Broź, Radwan, Rawski.

TANEW: Piotr Wolańczyk – Arkadiusz Burak, Dariusz Putkowski (80-Łukasz Kasperski), Marcin Radecki, Dawid Byra, Norbert Micek (57-Damian Durkiewicz), Nisztuk (89-Patryk Skubis), Hubert Micek (70-Krystian Czerwonka), Rusłan Baluszczak (73-Kamil Micek), Rafał Niedużak.

Żółte kartki: Marcin Radecki, Arkadiusz Burak (Tanew)

Sędziowali: Dariusz Michalec – Mariusz Franus, Jan Terech (KS ZPN Podkarpacki)

Wspierają nas:

Miasto i Gmina Narol