Dominacja na boisku - rewanż za wiosnę i gol „stadiony świata”!

To był bez wątpienia najlepszy mecz tego sezonu w wykonaniu Tanwi. Pewną wygraną z LKS Mołodycz, nasza drużyna pokazała dojrzałość i zgranie, którego brakowało jeszcze w poprzednich meczach. Choć w pierwszej połowie licznie zgromadzeni kibice nie obejrzeli goli, to przewaga i dominacja na boisku piłkarzy z Woli Wielkiej była wyraźna. Nadmieńmy, że goście w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału na naszą bramkę.

Nasz zespół natomiast wypracował sobie kilka dogodnych, wydawałoby się stuprocentowych okazji do zdobycia goli, jednak albo zawodziła skuteczność, albo w bramce radził sobie bramkarz przyjezdnych. Z dużym niedosytem schodziliśmy na przerwę, bowiem z przebiegu gry w pierwszych 45 minutach powinniśmy prowadzić co najmniej dwoma bramkami.

Cierpliwość i dyscyplina taktyczna na boisku, przyniosły efekt tuż po przerwie. Dwie bramki w odstępie trzech minut zdobył rozgrywający wyśmienite zawody Marcin Mazurkiewicz. Drużyna z Mołodycy zdała sobie sprawę, że limit szczęścia w tym meczu się dla nich wyczerpał i nie mają najmniejszych szans w konfrontacji z Tanwią.

Gol Dawida Byry, który można by oglądać w nieskończoność, tylko dopełnił dzieła zniszczenia. „Stadiony świata”… przepiękne uderzenie z woleja w samo okienko braki gości, po podaniu Dariusza Putkowskiego wprawiło w zachwyt wszystkich bez wyjątku, którzy w tym dniu stawili się na stadionie w Narolu. Cieszymy się razem z naszym obrońcą Dawidem, dla którego był to pierwszy (i od razu przepiękny) gol w seniorskiej karierze! Wynik meczu ustalił w 81. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Daniel Gałka. Wygrana mogła być jeszcze okazalsza, jednak w kilku sytuacjach w polu bramkowym zabrakło szczęścia i przysłowiowych „centymetrów”.

Tanew odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo, rewanżując się za jesienną przegraną 0-3 w Mołodycy. Zespół pokazał siłę i zarazem ogromną radość z gry, co przy dobrej motywacji dało tak okazały wynik z zawsze mocną ekipą z podjarosławskiej gminy Wiązownica.

Dodajmy, że nasza drużyna zadebiutowała w nowych strojach z logo naszego sponsora "PIZZERIA u SYNIA" w Narolu.

Niedzielny mecz podsumował trener Krzysztof Świętojański: - Uczulałem przed meczem naszych zawodników na twardą grę rywala. Tak było, ale to my wygraliśmy tą potyczkę. Cieszę się z dyscypliny na boisku i odpowiedzialności-asekuracji jeden za drugiego. To był najlepszy mecz jaki rozegrała Tanew, od kiedy poproszono mnie o trenowanie w tym Klubie. Nie wyróżnię nikogo, bowiem każdy, a raczej każda formacja zagrała bardzo dobrze. Obrońcy: Darek, Michał, Dawid i Arek wyłączyli praktycznie z gry napastników gości. Wspierani przez ciężko pracujących pomocników: obu Marcinów, Sylwka i Huberta obsługiwali naszych dwóch napastników Rafała i Dawida. Każdy zagrał na najwyższych obrotach. Dodatkowo zmiennicy, którzy weszli po przerwie podkreślili jeszcze bardziej naszą dominację w tym meczu, czego dowodem bramka Daniela po asyście Rusłana. Wszyscy zasłużyli na tą wygraną, nie tylko pracą na treningach, ale ogromnym poświęceniem i wolą walki. Tylko ja wiem, ilu z nich zagrało z urazami, i jak bardzo chcieli… nie mogłem im odmówić. Niektórzy jechali kilkaset kilometrów na mecz, by kilka godzin później wracać na drugi koniec Polski do pracy. To budujące i zawodnicy sami to czują. Cieszy mnie gra i realizacja zadań oraz założeń, które próbujemy wypracować na treningach i wspólnych analizach. W meczu z Mołodyczą chłopcy wykonali kawał naprawdę dobrej roboty, sprawiając przyjemność nie tylko sobie, ale i licznie przybyłym po raz pierwszy na stadion kibicom. Szacunek i gratulacje”

Tanew Wola Wielka-LKS Mołodycz 4-0 (0-0)

Bramki: Marcin Mazurkiewicz -dwie (47,50), Dawid Byra (73), Daniel Gałka (81)

TANEW: Mikołaj Sielewicz – Arkadiusz Burak (86-Norbert Micek), Dariusz Putkowski, Michał Chmielewski, Dawid Byra, Sylwester Wagner (69-Zbigniew Gozdek), Marcin Radecki (84-Kacper Nisztuk), Hubert Micek (61-Rusłan Baluszczak), Marcin Mazurkiewicz, Damian Durkiewicz (84-Krystian Czerwonka), Rafał Niedużak (58-Daniel Gałka).

LKS Mołodycz: Waldemar Dziaduch – Sebastian Zagrobelny, Tomasz Nieckarz, Piotr Szadkowski, Michał Kalin, Radosław Rokosz (72-Kacper Sokół), Krzysztof Arian, Patryk Arian, Patryk Baran (53-Patryk Mach), Dawid Arian, Patryk Łopuch,

Żółta kartka: Adrian Winiarz (Mołodycz)

Sędziowali: Krzysztof Pachołek - Wojciech Mańczak, Jakub Kida (KS ZPN Podkarpacki)