Tanew Wola Wielka 6:2 Orkan Załuże

W meczu rozpoczynającym sezon 2010/11 nasz zespół wygrał spotkanie z drużyną Załuża6-2.W pierwszej części spotkania nasz zespół zapoznał się z terenem i dla tego do szatni schodziliśmy ze skromnym dwu bramkowym prowadzeniem do szatni.Pierwszą bramkę dla naszego zespołu w 21minucie strzelił Rafał Niedużak a podanie dostał od Marcina Kraśnianki który ogólnie rozegrał bardzo dobre spotkanie.Drugie trafienie nastąpiło w 35 minucie po raz drugi zagrywał Kraśnianka a gola zdobył Kuks. Tuż po zdobyciu gola nastąpiła wymuszona zmiana boisko opuścił Daniel Gałka a na jego miejscu zagrał Zaborniak Michał.W przerwie dokonano II zmiany w naszym zespole boisko opuścił Łeszczyszyn Piotr a w jego miejsce wszedł Welcz Arkadiusz.Początek II połowy to częste ataki gospodarzy które doprowadziły w 51miucie do gola dla Załuża.Lecz w tym meczu to Tanew pokazała kto jest lepszy i w 60minucie dochodzi do faulu w polu karnym na Rafałe Niedużaku i sędzia dyktuje jedenastkę.Do wykonania rzutu karnego podchodzi poszkodowany i tym razem się nie myli i dając wynik3-1 dla nas.W 62minucie następuje zmiana boisko opuszcza Rafał Niedużak a w jego miejsce wchodzi po długie nie obecności Bartłomiej Truś. Tanew pogrywała lecz nie wykorzystywała sytułacji aż do 75minuty kiedy to drugiego gola zdobywa Kuks po akcji z M.Kraśnianką. Załuże próbowało zmniejszyć wynik porażki lecz grająć dobrze w tym dniu Kuks wybija im to z głowy bo w 80minucie strzela 5 gola dla zespoł po zagraniu Trusia.Tym golem Sylwek uzyskał klasycznego hat-tricka.Końcówka jak i wieksza część II połowa to brzydka gra ze strony Gospodarzy, lecz sędzia był bardzo pobłażliwy w stosunku do kartek.Ostatnie 10 minut do końca to konstruowanie okazji do strzelenia zarówno z naszej strony jak i Załuża i gospodarz w 83minucie strzela 2 gola w tym meczu.W 85minucie następuje zmiana boisko opuszcza Marcin Kraśnianka a na jego miejsce wchodzi Kasperski Łukasz.Kiedy do końca zostało nie wiele czasu długi wykop wykonuje Skibiński w stronę Trusia który chcą ukazać swój powrót strzela gola numer 6 dla naszego zespołu.Chwile później sędzia Józef Gelmuda odgwizdał koniec meczu.

W następnym tygodniu podejmujemy Gwiazdę Wielkie Oczy na własnym boisku miejmy nadzieje ze również tak pozytywnie jak dziś.

Na koniec przypomnienie we Wtorek i Piątek o godzinie 18:00 Trening na boisku.

LUBACZÓW
W pierwszej kolejce sezonu najokazalsze zwycięstwo odniosła Tanew Wola Wielka, która 6-2 pokonała Orkan. Spośród dwójki spadkowiczów wygrali tylko Czerwoni Cewków.

Gwiazda Wielkie Oczy na remis zagrała z Walterem Opaka. Gospodarze mogli wygrać, ale w 90. min w wymarzonej wręcz sytuacji spudłował Węgierak. Stojąc prawie na linii bramkowej, trafił piłką w poprzeczkę. Po trudnym boju z Leśnikiem trzy punkty zainkasowali Błękitni.

BŁĘKITNI ZALESIE – LEŚNIK PŁAZÓW 2-1 (0-0)
BRAMKI: Mozol (68), Węgrzyn (80) – Mazur (60).

BŁĘKITNI: Mateusz Kuźniar – Buniowski, Komenda, Rogala, Knap, Mozol, Pelc (80. Powroźnik), D. Kuźniar (46. Sudoł), Rozwód, Węgrzyn, Marcin Kuźniar.

LEŚNIK: Jaracz – Kędziora, Gmoch, J. Górski, Mazur, R. Bukowy, Siteń, P. Górski (61. Krupa), Bundyra (75. Drozda), T. Bukowy, Zaborniak (70. Winiarz).

SĘDZIOWALI Witold Lisowski oraz Marek Jackowski i Łukasz Łomacz (Radymno). ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Kuźniar – Siteń, Kędziora. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Zabiała Stare Sioło – Czerwoni Cewków 1-2 (0-2) dla gospodarzy: Biały (62); Orkan Załuże – Tanew Wola Wielka 2-6 (0-2) Czarny (64), Szajowski (71) – Niedużak (20, 63), Kuks (33, 56, 75), Truś (85); Gwiazda Wielkie Oczy – Walter Opaka 2-2 (1-0) Grabiec (33), Sęga (60) – Oleszycki (53), D. Rawski (67); Zalew Stary Lubliniec – Dąb Cetula 3-2 (3-0) Kostek (7, 15), Sum (30) – Zagrobelny (47, 50); Unia Łukawiec – Rolnik Wólka Krowicka 2-3 (1-1) Kaciuba (x2) – Mizyn (40), M. Kubiszyn (70), Jakimowicz (75).